Kimdir

Yönetim & Strateji Danışmanı.
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi. Konuşmacı. Eğitmen.

CV’Yİ İNDİR
Arzu Deniz Aksoy

Bornova Anadolu Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisi olarak lisans diplomasını aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisans eğitimin ardından, Kariyerine 1994 yılında Coca Cola’da Pazarlama Uzmanı olarak başlayan Arzu Deniz Aksoy, 2000-2006 yılları arasında 3M’de Pazarlama Müdürü olarak çalıştı.

2006 yılında BASF’ye Avrupa ve EAWA Pazarlama Müdürü olarak transfer olan Aksoy, 2010-2019 yılları arasında BASF’de Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Berlin Quadriga University of Applied Science İletişim ve Sosyal Medya Stratejisi mikro MBA programını tamamladı. 2020 yılında Yale Üniversite’sinde “Science of Well Being” eğitimini tamamladı.

Savunucusu olduğu Bilim temelli eğitim alanında başlattığı #BasfiileDeneyselBilim, #AnadolununKimyası ve #KidsLab projeleri ile sosyal etki yaratan Arzu Deniz Aksoy’un, BASF adına tasarladığı bu iletişim kampanyaları Türkiye ve dünyada çok sayıda ödül kazandı ve çeşitli kurumlara ilham verdi.

Halen Young Guru Academy’de (YGA) Hayal Ortağı olarak bilim okur yazarlığı için çalışmalarına devam etmekte, gençlerin merak duygularının gelişmesi, bilim temelli eğitim almaları ve geleceğe umutla bakmaları konusunda çalışmalarına devam etmektedir.

Ekim 2019 tarihinden itibaren özellikle Sürdürülebilirlik alanında "Yönetim-Strateji Danışmanı" olarak hizmet vermekte olan Aksoy, aynı zamanda Sürdürülebilirlik Akademisi’nde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Akademik kariyerine Bilgi Üniversitesi’nin İletişim fakültesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak devam etmektedir. ‘Kişisel Marka’, ‘Lider İletişimi’, ‘Marka Elçiliği’,‘Marka İtibar Yönetimi’ eğitimleriyle genç profesyonelleri desteklemeye devam etmektedir.

Farklı üniversitelerde Marka, Pazarlama ve İletişim konusunda konuşmalar veya konfernaslar vermekte, TEİD (Türkiye Etik ve itibar Derneği) eğitmen kadrosunda Çeşitlilik, Kapsayıcılık konusunda eğitimler vermektedir.

27 yıldır İletişim ve Pazarlama alanında kariyerini sürdüren Arzu Deniz Aksoy, Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. Aynı zamanda European Association of Communication Directors Global Mentörü ve bireysel üyesidir.

“Yarının Fark Yaratan İletişimi” ‘nin Şefkatli Liderlik ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı odağına alan liderler, kurumlar sayesinde olacağına inanmaktadır. Bu amaçla sosyal marka olmak ve toplumsal fayda yaratmayı odağına almış olan kurumlara, Sivil Toplum Kuruluşları’na ve kişilere “Yönetim ve Strateji Danışmanlığı” hizmeti vermeyi amaç edinmiştir.